Jak wybrać trenera personalnego?

Dzisiaj trenerzy personalni wyrastają jak grzyby po deszczu, niestety nie wszyscy z nich są profesjonalistami, którym można powierzyć zaufanie… oraz swoje ciało i zdrowie. Aby zostać trenerem, wystarczy posiadać odpowiednie wykształcenie, a niektóre kursy na trenerów personalnych trwają zaledwie jeden czy dwa weekendy. Jak wybrać trenera personalnego?

Nie wybieraj trenera personalnego na podstawie ceny i pierwszych lepszych wyników, jakie znajdziesz w internecie. Nic dziwnego, że ludzie pokładają większe zaufanie do trenerów pracujących w klubach fitness - wówczas pracują oni także na renomę klubu, a klub z kolei nie chce zatrudniać osób, których wiedza jest niezweryfikowana - lub poparta zaledwie jednym krótkim szkoleniem, a nie studiami, praktyką i doświadczeniem w prowadzeniu zajęć fitness.Jak wybrać trenera personalnego?

Nie wybieraj trenera personalnego online

Niektórzy trenerzy personalni sprzedają swoje usługi przez internet, nie widząc nawet swojego klienta na żywo. Nie ma nic złego w sprzedawaniu gotowych planów treningowych pod ogólną nazwą - na odchudzanie, na wydolność itp., pod warunkiem, że trener ostrzega, że każdy klient powinien się skonsultować ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń, a trener nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody - ponieważ nie zna de facto klienta.

Niektórzy jednak zdecydowanie ubarwiają swoje plany treningowe nierealnymi obietnicami, obiecując np. schudnięcie do 10 kilogramów w tydzień czy wymodelowanie sylwetki po regularnym wykonywaniu ćwiczeń przez zaledwie 15 minut dziennie.Skoro trener personalny nie wie, jak wyglądasz i w jakim stanie jest Twoje ciało, skąd może wiedzieć, ile schudniesz w tydzień i czego nie możesz jeść? Niewskazane jest także kupowanie diet w ciemno przez internet.

Kieruj się doświadczeniem

Długotrwała współpraca z klubem fitness, liczne certyfikaty ze szkoleń i kursów (kilkutygodniowych, a nie kilkugodzinnych - pomyśl o różnicy w przekazanej wiedzy), rekomendacje prawdziwych klientów (nie wymyślone opinie ze zdjęciami z banków zdjęć) - bogate portfolio trenera personalnego będzie świadczyło na jego korzyść.


Lepiej wybrać droższego trenera, któremu płaci się za faktyczną wiedzę i indywidualne podejście do klienta, a nie skrajnie taniego, który każdemu klientowi oferuje… ten sam plan treningowy. 

Komentarze

Popularne posty